Sıkça Sorulan Sorular

Q. 1. Kongre ne zaman ve nerede gerçekleştirilecek?

Kongremiz, 27-31 Ağustos 2019 tarihleri arasında İstanbul Medipol Üniversitesi Kavacık Güney Yerleşkesinde gerçekleştirilecektir.

Q. 2. Kongre erken kayıt bitiş tarihi ne zaman?

Kongre erken kayıt bitiş tarihi 31 Mayıs 2019'dur.

Q. 3. Kongreye katılım ücretli midir?

Kongremiz, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine, araştırma görevlilerine, uzman ve öğretim görevlilerine ücretsiz olup, öğretim üyelerine ücretlidir.

Q. 4. Kongreye katılım ücreti ne kadar?

Kongremizde, 31.05.2019 tarihine kadar kayıt yaptıran Türk Anatomi ve Klinik Anatomi Derneği’ne üye* profesör için 400 TL, doçent için 300 TL, doktor öğretim üyesi için 200 TL kongre katılım ücreti alınacaktır. Türk Anatomi ve Klinik Anatomi Derneği’ne üye olmayan profesör için 500 TL, doçent için 400 TL, doktor öğretim üyelerinden ise 300 TL kongre katılım ücreti talep edilecektir. Diğer katılımcılar için katılım ücreti 500 TL, refakatçi için 100 TL olarak belirlenmiştir.
31.05.2019 tarihinden sonra yapılan müracaatlarda; Türk Anatomi ve Klinik Anatomi Derneği’ne üye* profesör için 600 TL, doçent için 500 TL, doktor öğretim üyesi için 300 TL katılım ücreti alınacaktır. Türk Anatomi ve Klinik Anatomi Derneği’ne üye olmayan profesör için 700 TL, doçent için 600 TL, doktor öğretim üyesi için 450 TL katılım ücreti talep edilecektir. Diğer katılımcılar için katılım ücreti 700 TL, refakatçi için 200 TL olarak belirlenmiştir.

31.05.2019 ‘a kadar 31.05.2019’dan sonra
UNVAN Dernek üyesi katılımcılar* Dernek üyesi olmayan veya aidat borcu bulunan
katılımcılar
Dernek üyesi
katılımcılar*
Dernek üyesi
olmayan veya aidat
borcu bulunan
katılımcılar
Profesör 400 TL 500 TL 600TL 700TL
Doçent 300 TL 400 TL 500TL 600TL
Doktor Öğretim Üyesi 200 TL 300 TL 300TL 450TL
Diğer** 500 TL 700 TL
Refakatçi 100 TL 200 TL

* Türk Anatomi ve Klinik Anatomi Derneği’ne üye katılımcıların belirtilen indirimli katılım ücretlerinden faydalanabilmeleri için aidat borcunun olmaması gerekmektedir.

** Anatomi dışındaki diğer branşlardan kongremize gelecek olan katılımcılar kayıt işlemleri sırasında 'diğer' kategorisini seçmelidir.

*** Kongremize katılmak isteyen lisans öğrencileri bilimsel programlara ücretsiz katılabilecektir.

Q. 5. Lisans öğrencilerinin kongreye katılımı ücretli mi ve kongre kaydını nasıl yapabilirler?

Lisans öğrencilerinden kongre kayıt ücreti alınmayacaktır, ancak sosyal programlara katılmak isteyen lisans öğrencilerinin sadece katılmak istedikleri sosyal program için ücret ödemeleri gerekmektedir.

Lisans öğrencileri kongre kayıtlarını sadece kongre günü kayıt masasından yapabilirler.

Q. 6. Kongre katılım bedeline neler dahildir?

Bilimsel ve sosyal program, tekne turu, gala yemeği, öğle yemekleri ve ikramlar, kongre çantası, katılım belgesi ve transferler dahildir.

Q. 7. Kongrede hangi kurslar var?

Kongre programımızda yer alan kurslar aşağıdaki gibidir:

  • Kurs 1: PROF. DR. NİYAZİ ACER, MriCloud Sistemi İle MR Görüntülerinin Farklı Modalitelerinde Data Analizi
  • Kurs 2: PROF. DR. AHMET SINAV, Anatomik illüstrasyon
  • Kurs 3: PROF. DR. SAVAŞ CEYLAN, DOÇ. DR. HAYRİ KERTMEN, Beyin ve sinir cerrahisi
  • Kurs 4: PROF. DR. YILDIRIM BAYAZIT, DR. ÖĞR. ÜYESİ GÖKHAN ALTIN, Fasiyal sinirin infratemporal seyri
  • Kurs 5: DR. ÖĞR. ÜYESİ TAHA KELEŞTEMUR, DR. MEHMET ŞERİF AYDIN, Doku şeffaflaştırma
  • Kurs 6: PROF. DR. AHMET MURAT BÜLBÜL, OP. DR. YASİN GÜLER, Kalça ve diz protezi uygulamaları
  • Kurs 7: DOÇ. DR. SEMİH AYANOĞLU VE OP. DR. FATİH ARSLANOĞLU Ayak ve ayak bileğinde ortopedik yaklaşımlar
  • Kurs 8: PROF. DR. MEHMET YILDIRIM, Uygulamalı Medikal Terminoloji Kursu (Genç öğretim elemanlarına hitaben)
  • Kurs 9: PROF. DR. AYHAN KUZU (Genel Cerrahi) , PROF. DR. HALİL İBRAHİM AÇAR (Anatomi), Pelvik kompartmanlar ve klinik önemi (diseksiyon kursu)

Q. 8. Kurs tarihleri nelerdir?

Kurslar 27 Ağustos 2019 tarihinde 09.00 - 14.30 saatleri arasında gerçekleştirilecektir.

 

Kurs saatleri hakkında detaylı bilgi almak için 'Kurslar' sayfasına bakınız.

Q. 9. Kursların kayıt ücreti ne kadar?

Kurs ücreti 100 TL’dir.

Q. 10. Kurs kaydımı nasıl yapabilirim?

Kongreye kayıt esnasında web sayfasından yapılmalıdır. Ana sayfada bulunan “kayıt” butonuna tıklayarak, açılan sayfada istenilen bilgileri doldurmalısınız. Tüm bilgileri doldurduğunuzda bir sonraki adımda sizi ödeme sayfasına yönlendirecektir. Buradan kredi kartı veya online işleme açık banka hesabına ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Q. 11. Kongre Ödeme Işlemlerini Nasıl Gerçekleştireceğim?

Ana sayfada bulunan “kayıt” butonuna tıklayarak, açılan sayfada istenilen bilgileri doldurmalısınız. Tüm bilgileri doldurduğunuzda bir sonraki adımda sizi ödeme sayfasına yönlendirecektir. Buradan kredi kartı veya online işleme açık banka hesabına ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Q. 12. Kongre Kayıt Işlemlerimde Yardım Ve Bilgi Alabilmek Için Kiminle Ve Nasıl Iletişime Geçebilirim?

Aşağıda verilen iletişim bilgileri yoluyla kongre hakkında yardım ve bilgi alabilirsiniz:

Kongre mail adresimiz: [email protected]

Telefon: 444 85 44

Q. 13. Kongre ücretini yatırdıktan sonra bir aksilik olduğu takdirde, kaydımı nasıl iptal edebilirim ve ücret iadesi talep edebilir miyim?

Kongre kaydınızı iptal etmek için, [email protected] adlı adrese mail atabilir ya da 444 85 44 telefon numarasından bizlere ulaşabilirsiniz. Ücret iadesi talebiniz, 01.07.2019 tarihine kadar olumlu karşılanacaktır. Bu tarihten sonra kongre kaydı iptal edildiği takdirde ücret iadesi yapılmayacaktır.

Q. 14. Uygun bildiri formatına nereden ulaşabilirim ve nasıl yüklerim?

Sayfanın ana menüsünde bulunan bildiriler butonuna tıklayarak bildiri formatı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Bildirinizi yüklemek için, burada bulunan linki kullanabilirsiniz. Ayrıca, konuyla ilgili diğer sorularınız için " [email protected] " adresine mail atabilirsiniz.

Q. 15. Ulaşım ve transfer desteği alabilecek miyim?

Bunun için kayıt sırasında hangi ulaşım yolunu kullanacağınızı kesinlikle belirtmeniz gerekmektedir. 26 ve 27 Ağustos 2019 tarihlerinde ….. saatlerinde ve 31 Ağustos 2019 tarihinde …. saatlerinde  havalimanı (Sabiha Gökçen ve İstanbul Havalimanları), Yüksek Hızlı Tren (YHT) (Pendik) ve otogar (Esenler ve Dudullu) geliş ve  dönüş için ücretsiz servislerimiz bulunmaktadır.

Anlaşmalı oteller ile üniversite arasında ve sosyal programların gerçekleşeceği mekanlara ücretsiz transfer hizmetimiz mevcuttur.

Ulaşım ile ilgili acil sorunlarınızda aşağıdaki telefondan yardım isteyebilirsiniz.

Arş. Gör. Kerem Yılmaztürk: 0538 567 03 38

Q. 16. Konaklama imkanları nelerdir?

Kongremizde, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine, araştırma görevlilerine, uzman ve öğretim görevlilerine ücretsiz yurt imkanı sağlanmaktadır.

Öğretim üyeleri ve yurtta kalmayı tercih etmeyen katılımcılar için anlaşmalı otellerimiz olan Park Inn by Radisson Istanbul Asia Kavacik ve Bilek Boutique Hotel rezervasyonlarınızı kongre web sitesinden yapabilirsiniz.

Sadece oda ücreti anlaşması yaptığımız, web sitesinde verilen diğer otellerde kalmak istiyorsanız otelin rezervasyon bölümü ile görüşerek, indirimli ücret üzerinden rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

Q. 17. Ücretsiz yurt imkanından kimler ve nasıl faydalanabilir?

Kongremizde yüksek lisans ve doktora öğrencilerine, araştırma görevlilerine, uzman ve öğretim görevlilerine kontenjanlar dahilinde ücretsiz yurt imkanı sağlanmaktadır. Ana sayfada bulunan kayıt butonuna tıkladıktan sonra konaklama işlemleriniz sırasında yurt seçeneğini mutlaka tercih etmelisiniz.

Ücretsiz konaklama imkanından faydalanacak tüm katılımcılar için anabilim dalınızdaki bir öğretim üyesinin referansı kesinlikle gerekmektedir. Konu ile ilgili detaylı bilgilendirme web sitesi ve mail yolu ile duyurulacaktır.

Q. 18. Yurtta istediğim kişi ile birlikte kalabilir miyim?

Yurt odalarımız 3 ya da 4 kişiliktir. Birlikte kalmak istediğiniz kişi/kişileri kayıt esnasında belirtmeniz gerekmektedir. Ancak eşiyle gelenler, odalarımızın 3 ve 4 kişilik olması nedeniyle yurt imkanından faydalanamaz.

Q. 19. Yurtta tek kişi kalabilir miyim?

Yurdumuzda tek kişilik oda bulunmamaktadır. Birlikte kalmak istediğiniz kişiyi belirtmediğiniz takdirde yanınıza farklı katılımcılar yerleştirilecektir.

Q. 20. Kongre konaklama işlemlerinde yardım ve bilgi alabilmek için kiminle ve nasıl iletişime geçebilirim?

Aşağıda verilen iletişim bilgileri yoluyla konaklama hakkında yardım ve bilgi alabilirsiniz:

Kongre mail adresimiz: [email protected]

Gamze Ansen: [email protected]

Selva Şen: [email protected]

Q. 21. Kongre sonunda katılım belgesi verilecek mi?

Evet, kongre sonunda tüm katılımcılarımıza kongre katılım belgesi verilecektir.

Q. 22. Aradığınız cevaba ulaşamadınız mı? Diğer sorularınız için

[email protected]

Telefon: 444 85 44